Sekce: Podnikání

Levá a pravá hemisféra: Proč trénovat mozek? (1. část)

Upgrade your thinking!
Datum: 21. 05. 2017 18.00 / Autor: Petra Zlámalová
Už v roce 1981 získal americký neurofyziolog Roger Wollcot Sperry Nobelovu cenu za fyziologii a lékařství za svůj výzkum specifické úlohy jednotlivých mozkových hemisfér. Podívejme se tedy na tento fenomén blíže. Jak nám může být konkrétně prospěšný? A proč vůbec mozek trénovat?
Vizuální podobu mozku zná většina z nás. Dokonce si pamatujeme i bílou a šedou kůru mozkovou a to, že je mozek rozdělen brázdou. Shluk nervových vláken pak propojuje obě hemisféry. Jak ale funguje a jak se pracují jednotlivé hemisféry, to už tak známé není. U většiny lidí mají obě poloviny mozku odlišné, specializované funkce (pokud bychom používali vědecký termín, mluvíme o lateralizaci mozkových funkcí). Přitom právě to, kterou hemisféru používáme více, ovlivňuje naše jednání, schopnosti, způsob uvažování atd.

"Ať si myslíte, že něco dokážete nebo nedokážete, v obou případech máte pravdu." Henry Ford
 
Také vás v dětství učili, že na co nemáte talent, to se nenaučíte? Chyba. Opravdu každý disponuje plnou škálou duševních schopností. Bohužel, díky špatnému způsobu vzdělávání a nesprávným informacím, se většina z nás mylně domnívá, že má vrozené vlohy pouze pro některé z t…
Další články
Podnikání

Proč lidský mozek miluje prokrastinaci?

Krátkodobé versus dlouhodobé cíle a jak se odpoutat od okamžitého uspokojení
Článek
Lifestyle

BMW M4 Coupé: Pravá řidičská výzva

Článek
Podnikání

Jak získat "sexy" mozek? Jídlem!

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.