Sekce: Podnikání

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg: Největším riskem je nic neriskovat

Datum: 07. 11. 2016 11.30 / Autor: Zdravko Krstanov
Skutečná podnikatelská výzva nespočívá pouze v nápadu, ale ve schopnosti se odlepit od země a v byznysu udržet. Na každý úspěšný startup je tu desítka neúspěšných. Podívejte se proto, zda máte opravdu předpoklady na zdárný podnikatelský rozjezd.

1) Dokážete riskovat

Každé podnikání v sobě obsahuje značnou dávku risku. Již na začátku se musíte rozhodnout, zda jste ochotni pro své sny opustit současnou práci. A tím veškeré riskování teprve začíná. Pokud bezmezně milujete svůj svět jistot a vše ostatní vás děsí, rozhodně se do podnikání nepouštějte.

“Největším riskem je nic neriskovat… v současném rychle se měnícím světě je jedinou garancí neúspěchu vyhýbání se riskům” - Mark Zuckerberg

2) Jste celoživotním studentem

Drtivá většina úspěšných podnikatelů tráví značnou část svého volného času sebevzděláváním. Neexistují totiž obecná pravidla garantující úspěch. Co bude fungovat pro Pentu, nemusí fungovat pro vaši firmu. Důležité zkrátka je neztrácet krok s dobou a neustále studovat aktuální trendy. V byznysu máte jistotu, že jakmile se jednou zastavíte, rozjetý vlak již nikdy nedoženete.

“Nejdůležitější věcí ve škole bylo, že jsem se naučil, jak se učit” - Mark Cuban

3) Skousnete neúspěchy

Velcí podnikatelé dokáži sami sebe a své ego přenést přes nezdary. Samotný neúspěch je pouhým úkrokem na cestě za vítězstvím. Pakliže budete číst o světových miliardářích, budete až překvapeni, kolikrát selhali. Sheldon Adelson založil přes 50 byznysů a ani zdaleka se nedařilo všem. Pokud se vzdáváte s první překážkou, o podnikání ani nepřemýšlejte.

“Neúspěch je pouze odpočívadlo. Je to příležitost začít znovu a s větším rozumem” - Henry Ford

4) Milujete, co děláte

Začátky podnikání nejsou stovkou, ale maratonem. A hnacím motorem nemůžou být čistě peníze. Pakliže svůj produkt nebo vaši službu nemilujete, máte pouze malou šanci vybudovat funkční byznys. Máte nedostatek nadšení? Pak zkuste korporátní sféru.

“Bez vášně nemáte energii…a bez energie nemáte nic" - Donald Trump

Další články
Podnikání

Mark Zuckerberg si koupil kus Havaje za 2 miliardy

Článek
Podnikání

Mark Zuckerberg: Stvořitel třetího největšího státu světa

Článek
Podnikání

Jedou v tom spolu: Bill Gates, Warren Buffett, Elon Musk i Mark Zuckerberg

Filantropie je fenoménem dnešní doby
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.