Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg: Největším riskem je nic neriskovat

Sekce: Osobnosti Datum: 07.11.2016 Autor: Zdravko Krstanov
Skutečná podnikatelská výzva nespočívá pouze v nápadu, ale ve schopnosti se odlepit od země a v byznysu udržet. Na každý úspěšný startup je tu desítka neúspěšných. Podívejte se proto, zda máte opravdu předpoklady na zdárný podnikatelský rozjezd.

1) Dokážete riskovat

Každé podnikání v sobě obsahuje značnou dávku risku. Již na začátku se musíte rozhodnout, zda jste ochotni pro své sny opustit současnou práci. A tím veškeré riskování teprve začíná. Pokud bezmezně milujete svůj svět jistot a vše ostatní vás děsí, rozhodně se do podnikání nepouštějte.

“Největším riskem je nic neriskovat… v současném rychle se měnícím světě je jedinou garancí neúspěchu vyhýbání se riskům” - Mark Zuckerberg

2) Jste celoživotním studentem

Drtivá většina úspěšných podnikatelů tráví značnou část svého volného času sebevzděláváním. Neexistují totiž obecná pravidla garantující úspěch. Co bude fungovat pro Pentu, nemusí fungovat pro vaši firmu. Důležité zkrátka je neztrácet krok s dobou a neustále studovat aktuální trendy. V byznysu máte jistotu, že jakmile se jednou zastavíte, rozjetý vlak již nikdy nedoženete.

“Nejdůležitější věcí ve škole bylo, že jsem se naučil, jak se učit” - Mark Cuban

3) Skousnete neúspěchy

Velcí podnikatelé dokáži sami sebe a své ego přenést přes nezdary. Samotný neúspěch je pouhým úkrokem na cestě za vítězstvím. Pakliže budete číst o světových miliardářích, budete až překvapeni, kolikrát selhali. Sheldon Adelson založil přes 50 byznysů a ani zdaleka se nedařilo všem. Pokud se vzdáváte s první překážkou, o podnikání ani nepřemýšlejte.

“Neúspěch je pouze odpočívadlo. Je to příležitost začít znovu a s větším rozumem” - Henry Ford

4) Milujete, co děláte

Začátky podnikání nejsou stovkou, ale maratonem. A hnacím motorem nemůžou být čistě peníze. Pakliže svůj produkt nebo vaši službu nemilujete, máte pouze malou šanci vybudovat funkční byznys. Máte nedostatek nadšení? Pak zkuste korporátní sféru.

“Bez vášně nemáte energii…a bez energie nemáte nic" - Donald Trump

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Mark Zuckerberg si koupil kus Havaje za 2 miliardy

Sekce: Byznys Datum: 14.10.2014 21:00
Víte, jaká je krása toho, že dokážete dlouhodobě tvrdě makat? Když už si pak nakonec najdete volný čas, můžete jej trávit do puntíku přesně tak, jak vám to vyhovuje. Zakladateli Facebooku Marku…

Mark Zuckerberg: Stvořitel třetího největšího státu světa

Sekce: Byznys Datum: 18.08.2015 11:12
Ještě mu není ani 31 a už se může honosit celou řadou „titulů“. V roce 2007 se stal nejmladším dolarovým miliardářem na světě, jen tři roky na to byl vyhlášen Osobností roku, od roku 2011 pravidelně…

Babiš chce být největším vydavatelem v Česku

Sekce: Byznys Datum: 19.01.1971 00:15
„Do tří let budu mít největší mediální společnost v zemi,“ řekl Andrej Babiš tento týden na setkání Klubu pro prosperitu.   Jak k tomuto tíženému cílí dospět? Podle Babiše jsou i jiné cesty, jak…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jak se zbavit neefektivních pracovních meetingů v pěti krocích

Sekce: Rady a tipy Datum: 19.02.2017 19:30
Znáte ten pocit, když po dvouhodinovém meetingu s kolegy nepřijdete na nic nového? Pomoci může několik relativně snadných změn.

Dobré myšlenky se rodí z relaxace, nikoli z tvrdé práce, tvrdí miliardář Ray Dalio

Sekce: Rady a tipy Datum: 18.02.2017 20:30
Meditací a relaxací vstříc kreativitě. Proč byste měli svůj mozek nechat pravidelně odpočívat?

Moët Hennessy Louis Vuitton. Jak dělá byznys král luxusu Bernard Arnault?

Sekce: Rady a tipy Datum: 17.02.2017 21:00
Jeden z nejbohatších lidí planety a hlava skupiny LVMH – Bernard Arnault – je inovátorem. A věří v decentralizované vedení.